O nás

FolkFurt – keď sa spojí jeho originálny nápad s jej šikovnými rukami, alebo aj keď sa spojí láska k folklóru s každodennou módou. To je projekt mladého páru Filipa a Majky, ktorí prenášajú ľudové motívy na elegantné pánske košele.

Títo oravskí rodáci mali ku folklóru vždy blízko. Veď už len samotný región je pretkaný ľudovými zvykmi a tradíciami. V Žiline, kde obaja študujú, to už však tak tradične nevyzerá. Mesto je predsa len mestom, babku prechádzajúcu sa v kroji po ulici tam  nehľadajte. Nikto by však nemal zabúdať na slovenské tradície, a takto premýšľal aj Filip. Na prednášku by v kroji neprišiel, prečo však neukázať jeho lásku k folklóru aj navonok?

A tak sa nápad dostal do procesu realizácie. Slovo sa spojilo so slovom – FOLK reprezentuje tradíciu, FURT každodenné využitie a čmáranica na papieri sa s pomocou grafika zmenila na logo, ktorým sa dnes prezentujú.

„Konaj lokálne, mysli globálne!“ – to je myšlienka, ktorou sa riadia. Sú perspektívni, originálni, robia to pre radosť ale hlavne s hlbokým odkazom zachovávania folklórnych tradícií v tomto modernom svete – well done!

SCROLL UP